Czy lampy solarne sprawdzą się na balkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie lampy sprawdzą się w roli oświetlenia balkonu? Czy wykorzystanie solarnych źródeł światła ma rację bytu w takim miejscu? Z pewnością mogłoby pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Nie ma też co ukrywać tego, że istnieje pewna moda na źródła światła zasilane energią odnawialną.

Lampa solarna na balkonie – najważniejsze za i przeciw

Czy wybór lampy solarnej to odpowiednia opcja na balkon? Zastosowanie tego ekologicznego źródła światła ma rację bytu wówczas, gdy powierzchnia balkonu jest nasłoneczniona przez dużą część dnia. Wówczas bateria słoneczna odpowiadająca za zasilanie lampy ma dostateczną możliwość, by się naładować. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wybrana lampa miała odpowiednią klasę szczelności obudowy IP (przeznaczoną na zewnątrz; wytrzymałą na działanie wilgoci).

Co zrobić, gdy nasłonecznienie na balkonie jest słabsze?

Wówczas możemy wykorzystać oświetlenie solarne jako uzupełnienie dla elektrycznego. Zmniejszymy wówczas koszt energii potrzebnej do oświetlania choćby w słoneczne dni. Można też kupić lampę solarną połączoną z ogniwem dłuższym przewodem. Wówczas uzyskamy większą szansę na znalezienie dość dobrze oświetlonej płaszczyzny dla naładowania baterii.

Zdj. główne: Cristi Goia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się zacieków na kabinie prysznicowej?
Jak pozbyć się zacieków na kabinie prysznicowej?
Zacieki, osad z mydła, kamień oraz kurz zdecydowanie nie dodają uroku kabinie prysznicowej. Zanieczyszczenia te powstają w wyniku codziennego użytkowania kabiny- ich powstawanie jest zjawiskiem zupełnie normalnym, aczkolwiek nieestetycznym i niepożądanym.
Czym kierować się przy wyborze drzwi wejściowych zewnętrznych – praktyczne wskazówki
Czym kierować się przy wyborze drzwi wejściowych zewnętrznych – praktyczne wskazówki
Drzwi wejściowe zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. To one odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie odwiedzający odnoszą na jego temat. Warto więc zadbać o to, aby były nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i bezpieczne. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiednie drzwi wejściowe zewnętrzne.
Zalety kuchennych mebli w zabudowie
Zalety kuchennych mebli w zabudowie
Meblowanie kuchni może okazać się prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Chcemy, by nasze wnętrze miało indywidualny charakter i było funkcjonalne, ale opcje, jakie proponują sklepy meblowe zwyczajnie nie są idealne.
Ostatnie wpisy
Polecamy