Na jakie łazienkowe trendy warto postawić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W aranżacji współczesnych łazienek nie ma obecnie jednego, wiodącego stylu. W konsekwencji pomieszczenia te często bardzo się od siebie różnią. A obok siebie z powodzeniem współistnieje co najmniej kilka ciekawych, wartych rozważenia łazienkowych trendów. Oto krótki przegląd tych najpopularniejszych.

Powrót do natury

Łazienka dawno przestała być postrzegana wyłącznie w kategoriach funkcjonalności. Obecnie oczekuje się, że będzie to pomieszczenie przyjazne nie tylko codziennym obowiązkom, ale też przyjemne dla oka. Jednym z najmodniejszych wnętrzarskich trendów jest wykorzystywanie motywów nawiązujących do środowiska naturalnego. W łazienkach pojawiają się plakaty i fototapety z motywem fauny i flory, a nawet żywe rośliny. Na czasie jest też wykorzystywanie naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno. Tworzy się w ten sposób klimat sprzyjający wypoczynkowi i kojący zmysły. Do wielu osób takie naturalne rozwiązania przemawiają, ponieważ stanowią rozsądną przeciwwagę dla surowości szkła i stali, wszechobecnej we współczesnych miastach.

Minimalizm wciąż na topie

Trudno o drugi trend aranżacyjny, który cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem. Minimalistyczne wnętrza cechuje prostota, ograniczenie ilości wyposażenia oraz stosowanie rozwiązań najwyższej jakości. Wnętrza urządzone w ten sposób są jasne, często dominują tam pastelowe kolory, przełamywane sporadycznie przez jakieś bardziej rzucające się w oczy dodatki. Łazienka minimalistyczna to pomieszczenie funkcjonalne i przestronne. Jest nowoczesna i konsekwentnie wykorzystuje najmodniejsze elementy wyposażenia. Znajdują się wśród nich geometryczna, surowa w formie umywalka, wolnostojąca wanna czy wnęka prysznicowa otoczona jedynie taflą szkła.

Łazienka w stonowanych kolorach

Projektanci wnętrz zachęcają obecnie do aranżowania łazienek w stonowanych kolorach. Do najmodniejszych należą niewątpliwie pomieszczenia, w których dominują szarości, beże i biel. Jednak na popularności zyskują również czernie i brązy. Ciemne kolory są idealne do podkreślenia unikatowego, dobranego ze smakiem wyposażenia. Wysokiej jakości mebli, umywalki czy wanny. Najczęściej stosuje się je w większych pomieszczeniach, ponieważ optycznie je pomniejszają. Odwrotny efekt dają natomiast jasne kolory ścian i podłóg. Z nawet małej łazienki pomogą stworzyć przyjemne w odbiorze wnętrze. Wybierając kolory łazienkowego wyposażenia, na pewno warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, jego kształt i wysokość, a także dostęp światła naturalnego lub jego brak. Indywidualny gust też jest jednak istotny. Niektórzy dobrze czują się w ciemnych wnętrzach, innych mogą one przygnębiać. Dlatego podczas aranżowania swojej łazienki należy zadbać, by odpowiadała ona przede wszystkim preferencjom osób, które będą z niej na co dzień korzystać.

Na jakie łazienkowe trendy warto postawić?

Wybór jest szeroki, więc każdy bez problemu znajdzie ciekawe inspiracje w sam raz dla siebie. Wyposażenie łazienki powinno być możliwie ergonomiczne. Jeżeli chodzi o estetykę, panuje zupełna swoboda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalne sporządzanie kosztorysów wpływa na sukces inwestycji budowlanych
Jak profesjonalne sporządzanie kosztorysów wpływa na sukces inwestycji budowlanych
Odkryj, jak profesjonalne sporządzanie kosztorysów decyduje o sukcesie inwestycji budowlanych. Dowiedz się, dlaczego dokładne kosztorysowanie jest takie ważne dla budowy domu, biurowca czy dróg.
Jak dbać o kieliszki do szampana – porady dotyczące prawidłowej konserwacji i czyszczenia kieliszków do szampana
Jak dbać o kieliszki do szampana – porady dotyczące prawidłowej konserwacji i czyszczenia kieliszków do szampana
Regularna konserwacja i czyszczenie kieliszków do szampana pozwolą utrzymać ich piękno i jakość na dłużej.
Jak kwadratowe donice mogą odmienić Twój salon?
Jak kwadratowe donice mogą odmienić Twój salon?
Kwadratowe donice to wszechstronne i stylowe akcesoria, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także potrafią znacząco odmienić wystrój Twojego salonu.
Ostatnie wpisy
Polecamy