W czym przechowywać części i narzędzia warsztatowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje zimowe opony dopiero co zostały wymienione na letnie, a Ty nie wiesz, co zrobić ze starymi? Twój garaż jest przepełniony śmieciami, których nie potrafisz się pozbyć? Radzimy, co zrobić.

Na co uważać przy przechowywaniu części samochodowych?

Kiedy przechowujesz stare lub zapasowe części samochodowe, musisz uważać na wilgoć. Jej obecność bowiem doprowadza do stopniowego niszczenia się narzędzi. Nawet jeśli nie trzymasz części w mokrym miejscu, cząsteczki wody, które wiszą w powietrzu, mogą mieć na nie negatywny wpływ. Szukaj więc suchej i czystej przestrzeni do przechowywania, bez pleśniowych narostów na suficie.

Najważniejsze rzeczy trzymaj blisko siebie

Jeśli chodzi o takie podstawowe narzędzia jak śrubokręt czy  klucz nasadowy, warto zawsze mieć je pod ręką. Zaopatrz się w pojemny organizer z przegródkami, który jest w stanie udźwignąć kilkukilogramowe ciężary, i umieść w nim najczęściej używane przez Ciebie przedmioty. Następnie pudełko wrzuć do bagażnika lub ukryj na tylnym siedzeniu.

Szczególnie ważne są te narzędzia, które mogą Ci się przydać podczas awarii auta. Wliczają się do nich: klucz udarowy, wcześniej wymienione śrubokręt oraz klucz nasadowy, opaski kablowe, rękawiczki mechanika, mała łopatka, latarka, multitool czy lina. Nie zapomnij także o apteczce pierwszej pomocy oraz gaśnicy przeciwpożarowej.

Nie masz miejsca w domu? Wynajmij składzik

Jeśli nie masz miejsca w domu na przechowywanie nieużywanych narzędzi lub Twoi współlokatorzy czy partner się nie to nie zgadzają, myśląc, że wygląda to nieestetycznie, zawsze możesz spróbować szczęścia ze znalezieniem składzika do wynajęcia. Takie schowki łatwo wynajmiesz w każdym większym mieście, a niektóre firmy, które za nie odpowiadają, prowadzą również usługi dowozowe, gotowi pomóc Ci z przewozem ciężkich rzeczy. Chociaż może być to kosztowne rozwiązanie na dłuższą metę, to oferuje Ci bezpieczeństwo, gdyż takie ośrodki z reguły są pod ciągłym monitoringiem. Do tego nie musisz martwić się przewozem całego sprzętu w wypadku nagłej wyprowadzki.

Wybierając składzik, zwróć uwagę na to, czy budynek jest czysty i zadbany. Bardzo ważne jest upewnienie się, że w powietrzu nie ma wcześniej wspomnianej wilgoci – z łatwością ją rozpoznasz po ciężkim, dusznym zapachu. Jeżeli schowek spełnia wszystkie kryteria oraz odpowiada za niego szeroko uznana firma, możesz być pewny, że Twój sprzęt jest w dobrych rękach.

Jak przygotować części przed zapakowaniem?

Kiedy już wybierzesz odpowiednie miejsce do przechowania swoich części samochodowych, pora przejść do pakowania. Małe elementy, które łatwo się gubią, owiń ciasno tkaniną i schowaj do kartonowego pudełka. Odpowiednie opakowania przeznaczone do transportu znajdziesz na agromech.com.pl. Dobrym pomysłem jest posegregowanie różnych przyrządów w woreczki, by zapanować nad bałaganem podczas przyszłego rozpakowywania. Pamiętaj też o dokładnym oznaczeniu każdego pudełka, by zawsze wiedzieć, co gdzie się znajduje.

W przypadku dużych lub ciężkich części zwykły materiał nie wystarczy. Zamiast w tkaninę zapakuj je w specjalne koce przeprowadzkowe, a następnie schowaj do dużych pudeł lub drewnianej skrzynki.

Urządź sobie warsztat domowy

Jeśli jesteś jedną z tych szczęśliwych osób, które mają miejsce w domu na przechowywanie części i narzędzi warsztatowych, nie musisz przejmować się wynajmowaniem składziku. Niezależnie od tego, czy masz do swojej dyspozycji opustoszały pokój, pojemny garaż czy strych, każda przestrzeń domowa może zostać zamieniona w Twój podręczny warsztat.

Pakując części samochodowe, kieruj się wcześniej podanymi zasadami. Natomiast jeżeli chodzi o narzędzia warsztatowe, dobrym pomysłem jest zakupienie metalowej ścianki, która pozwoli Ci je zawiesić w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni na ścianie zaoszczędzisz trochę miejsca na podłodze na przechowywanie innych rzeczy.

(fot. pixabay.com)

Beata Tyrchniewicz
Beata Tyrchniewicz to autorka i projektantka, specjalizująca się w dziedzinie aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Jest absolwentką architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie rozwijała swoje umiejętności i zdobywała wiedzę na temat najnowszych technik projektowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wymarzone zasłony do łazienki – praktyczne wskazówki i trendy
Jak wybrać wymarzone zasłony do łazienki – praktyczne wskazówki i trendy
Odkryj praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci wybrać idealne zasłony do łazienki. Uzyskaj doskonały wygląd i funkcjonalność dla swojego pomieszczenia.
Transformacja przestrzeni dzięki odpowiednio dobranym meblom: poradnik dla miłośników designu
Transformacja przestrzeni dzięki odpowiednio dobranym meblom: poradnik dla miłośników designu
Odkryj, jak odpowiednio dobrana aranżacja mebli może odmienić przestrzeń twojego domu. Inspiracje, wskazówki i praktyczne porady dla miłośników designu.
Poradnik wyboru kostki brukowej do aranżacji przestrzeni zewnętrznej
Poradnik wyboru kostki brukowej do aranżacji przestrzeni zewnętrznej
Odkryj jak dobrze dobrana kostka brukowa możę zdefiniować przestrzeń zewnętrzną. Zrozum funkcjonalność i estetykę w doborze idealnej kostki, zarówno dla ogrodu, jak i dla miejskiego brukowania.
Ostatnie wpisy
Polecamy