Wybieramy Płytki Do Brodzika

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach w wielu aranżacjach łazienek, zamiast tradycyjnego brodzika montuje się odpływ wyłożony płytkami. To nie tylko modne, ale i wygodne rozwiązanie do łazienki. W ten sposób można optycznie powiększyć wnętrze łazienki. I co najważniejsze swoją kabinę można zaplanować w dowolnym miejscu w łazience. Rozmiar miejsca na prysznic można dostosować do indywidualnych upodobań.

Co należy wykonać przed położeniem płytek w brodziku

Płytki w brodziku będą w sposób ciągły narażone na kontakt z wodą. Dlatego należy pamiętać o tym, aby przed położeniem płytek wykonać odpowiednią hydroizolację. Powinna ona być pozioma i pionowa. Obszar pod brodzikiem również należy odpowiednio zabezpieczyć. Miejsce, gdzie w planach ma powstać brodzik z płytek musi mieć doprowadzoną wodę i rozwiązany system do odprowadzania ścieków. Należy, także zaplanować odpowiednie naświetleniu w miejscu, gdzie ma powstać brodzik z płytek. Jest to szczególnie istotne w momencie, kiedy natrysk będzie obudowany pełnymi ścianami.

Czy każdy rodzaj płytek będzie odpowiedni do brodzika?

Wybór odpowiednich płytek do wyłożenia wnętrza brodzika jest bardzo ważny. Powstaje wiele pytań. Płytki matowe czy z połyskiem? Te pierwsze są wygodniejsze w późniejszym utrzymaniu czystości, ponieważ w przeciwieństwie od płytek z połyskiem nie widać na nich każdej kropelki wody. Płytki w brodziku nie mogą mieć zbyt porowatej powierzchni. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o położeniu porowatych płytek, to trzeba wiedzieć o tym, żeby ich rowki były ustawione w sposób równoległy do spływu wody. Jeśli się tego nie zrobi, to woda może spływać z pewnymi utrudnieniami. Płytki, które mają mieć zastosowanie na podłodze brodzika powinny odznaczać się pewnymi cechami. Pierwszą z nich jest nasiąkliwość. Płytki w kabinie brodzika powinny odznaczać się niską nasiąkliwością, najbardziej odpowiednie parametry, to trzy procentowa nasiąkliwość. Kolejnym parametrem jest, to aby płytki w brodziku nie były śliskie. Bezpieczne płytki na podłodze brodzika powinny być pokryte specjalną antypoślizgową powłoką. Do wyłożenia brodzika zupełnie nie nadają się płytki szkliwione. W połączeniu z wodą mogą być one bardzo śliskie.

A co, z wzorami i kolorami płytek do brodzika? Co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe kolekcje płytek. Obecnie modne są płytki w odcieniach szarości, a także jasne płytki z wstawkami w kolorach natury. Nowe kolekcje płytek dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie wyglądają wszelkiego rodzaju mozaiki. Podłoga w brodziku jest dobrze wyprofilowana, dlatego bez problemu można na niej wyłożyć mozaikę. W sprzedaży są specjalne mozaiki nadające się do wykończenia podłogi.

Pielęgnacja płytek w brodziku

Płytki na długi czas zachowają swoje walory estetyczne i funkcjonalne, jeśli będzie się o nie w odpowiedni sposób dbać. Należy je często myć dostępnymi w sprzedaży środkami do płytek. Fugi w płytkach szczególnie narażonych na działanie wody najlepiej jest odpowiednio zaimpregnować, aby spoiny były bardziej odporne na wodę i dłużej zachowały swój kolor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne miejsce na relaks w domu bez przepłacania?
Jak wybrać idealne miejsce na relaks w domu bez przepłacania?
Odkryj nasze praktyczne porady, które pomogą Ci stworzyć komfortową przestrzeń relaksacyjną w domu, bez konieczności przepłacania. Dowiedz się, jak zaoszczędzić, nie tracąc na komforcie i estetyce.
Efektywne sposoby na ocieplenie domu
Efektywne sposoby na ocieplenie domu
Ocieplenie domu to kluczowy krok do zapewnienia komfortu i oszczędności. Poznaj efektywne sposoby na poprawę termiki w twoim mieszkaniu!
Jak skutecznie wykorzystać lampy owadobójcze do ochrony domu przed insektami?
Jak skutecznie wykorzystać lampy owadobójcze do ochrony domu przed insektami?
Dowiedz się, jak makekkkozy korzystać z lamp owadobójczych, aby skutecznie zabezpieczyć Twój dom przed insektami. Poznaj techniki, typy lamp oraz środowiskowe aspekty tej metody zwalczania szkodników.
Ostatnie wpisy
Polecamy