Wybieramy Płytki Do Brodzika

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach w wielu aranżacjach łazienek, zamiast tradycyjnego brodzika montuje się odpływ wyłożony płytkami. To nie tylko modne, ale i wygodne rozwiązanie do łazienki. W ten sposób można optycznie powiększyć wnętrze łazienki. I co najważniejsze swoją kabinę można zaplanować w dowolnym miejscu w łazience. Rozmiar miejsca na prysznic można dostosować do indywidualnych upodobań.

Co należy wykonać przed położeniem płytek w brodziku

Płytki w brodziku będą w sposób ciągły narażone na kontakt z wodą. Dlatego należy pamiętać o tym, aby przed położeniem płytek wykonać odpowiednią hydroizolację. Powinna ona być pozioma i pionowa. Obszar pod brodzikiem również należy odpowiednio zabezpieczyć. Miejsce, gdzie w planach ma powstać brodzik z płytek musi mieć doprowadzoną wodę i rozwiązany system do odprowadzania ścieków. Należy, także zaplanować odpowiednie naświetleniu w miejscu, gdzie ma powstać brodzik z płytek. Jest to szczególnie istotne w momencie, kiedy natrysk będzie obudowany pełnymi ścianami.

Czy każdy rodzaj płytek będzie odpowiedni do brodzika?

Wybór odpowiednich płytek do wyłożenia wnętrza brodzika jest bardzo ważny. Powstaje wiele pytań. Płytki matowe czy z połyskiem? Te pierwsze są wygodniejsze w późniejszym utrzymaniu czystości, ponieważ w przeciwieństwie od płytek z połyskiem nie widać na nich każdej kropelki wody. Płytki w brodziku nie mogą mieć zbyt porowatej powierzchni. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o położeniu porowatych płytek, to trzeba wiedzieć o tym, żeby ich rowki były ustawione w sposób równoległy do spływu wody. Jeśli się tego nie zrobi, to woda może spływać z pewnymi utrudnieniami. Płytki, które mają mieć zastosowanie na podłodze brodzika powinny odznaczać się pewnymi cechami. Pierwszą z nich jest nasiąkliwość. Płytki w kabinie brodzika powinny odznaczać się niską nasiąkliwością, najbardziej odpowiednie parametry, to trzy procentowa nasiąkliwość. Kolejnym parametrem jest, to aby płytki w brodziku nie były śliskie. Bezpieczne płytki na podłodze brodzika powinny być pokryte specjalną antypoślizgową powłoką. Do wyłożenia brodzika zupełnie nie nadają się płytki szkliwione. W połączeniu z wodą mogą być one bardzo śliskie.

A co, z wzorami i kolorami płytek do brodzika? Co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe kolekcje płytek. Obecnie modne są płytki w odcieniach szarości, a także jasne płytki z wstawkami w kolorach natury. Nowe kolekcje płytek dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie wyglądają wszelkiego rodzaju mozaiki. Podłoga w brodziku jest dobrze wyprofilowana, dlatego bez problemu można na niej wyłożyć mozaikę. W sprzedaży są specjalne mozaiki nadające się do wykończenia podłogi.

Pielęgnacja płytek w brodziku

Płytki na długi czas zachowają swoje walory estetyczne i funkcjonalne, jeśli będzie się o nie w odpowiedni sposób dbać. Należy je często myć dostępnymi w sprzedaży środkami do płytek. Fugi w płytkach szczególnie narażonych na działanie wody najlepiej jest odpowiednio zaimpregnować, aby spoiny były bardziej odporne na wodę i dłużej zachowały swój kolor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać kafelki imitujące drewno w nowoczesnym designie wnętrz
Jak wykorzystać kafelki imitujące drewno w nowoczesnym designie wnętrz
Odkryj unikalną elegancję i funkcjonalność kafelków drewnopodobnych w nowoczesnym wzornictwie. Poruszymy temat zastosowania, stylizacji i zalet kafelków imitujących drewno w aranżacji wnętrz.
Jak wybrać doskonałe wieczne róże, jako prezent na każdą okazję?
Jak wybrać doskonałe wieczne róże, jako prezent na każdą okazję?
Odkryj tajniki wyboru wiecznych róż jako doskonałego prezentu na każdą okazję. Zrozumiecie ich unikalność, jak je pielęgnować i jak dobrze wybrać.
Jak zapewnić bezpieczny transport swoich mebli podczas przeprowadzki?
Jak zapewnić bezpieczny transport swoich mebli podczas przeprowadzki?
Zapewnij swoim meblom optymalną ochronę podczas przeprowadzki. Poznaj najlepsze metody i techniki, które ułatwią Ci ten proces.
Ostatnie wpisy
Polecamy