Bateria do kuchni – parę propozycji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Baterie do kuchni – na jaką propozycję warto się zdecydować?

Przed wyborem odpowiedniej baterii musimy dobrze przemyśleć, co najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni. Jeśli często gotujemy w domu, z kuchni korzysta wiele osób, na pewno w pierwszej kolejności należy skupić się na funkcjonalności baterii.
W sytuacji, kiedy w domu mieszka niewiele osób, które rzadko gotują i z reguły jedzą na mieście, możemy skupić się przede wszystkim na estetyce i innych parametrach zapewniających ładny i elegancki wygląd kuchni.

Wśród typów baterii znajdziemy modele jedno i dwuuchwytowe. Drugi model ze względu na niską funkcjonalność jest wybierany coraz rzadziej i cieszy się obecnie dość niewielkim zainteresowaniem. Możemy wybrać również model ścienny oraz stojący. Obecnie modele ścienne również odchodzą powoli na dalszy plan, jeśli chodzi o urządzanie kuchni.

Jeśli decydujemy się na model stojący, musimy przyjrzeć się szczegółom technicznym. Rozmiar baterii musi odpowiadać wielkości otworu w zlewozmywaku. Trzeba mieć pewność, że daną baterię uda nam się zamontować.

Dość dużo uwagi warto poświęcić odpowiedniemu doborowi wlewki. Jej wysokość musi być odpowiednio dostosowana do kupionego przez nas zlewozmywaka. W przeciwnym wypadku możemy mieć duży problem z myciem dużych naczyń. Wlewka nie powinna być jednak zbyt długa ani zbyt krótka, ponieważ może to spowodować utrudnione mycie naczyń oraz często ochlapany blat kuchenny. Wiele osób decyduje się na wygodne rozwiązanie, jakim jest wyciągana wlewka posiadająca funkcję prysznica. Zdecydowanie łatwiej jest wtedy umyć wszystkie duże naczynia, jak i samą komorę. Wyciągana rączka ma z reguły długość od 1 do 1,5 metra. Takie rozwiązanie ułatwi nam również napełnianie dużych garnków i innych naczyń.

Wlewka może posiadać również różne kształty, być w opcji ruchomej lub nie. Przemyślmy dokładnie, który typ będzie dla nas najlepszy, ponieważ będzie on prawdopodobnie kluczową kwestią w późniejszym wieloletnim użytkowaniu.

Ciekawą propozycją są baterie posiadające wlewkę w kształcie “U” lub prostokątnym. W takim rozwiązaniu wypływ wody jest jednak umieszczony dość wysoko i może powodować chlapanie, gdy uruchomimy silniejszy strumień.

Przed zakupem baterii warto przyjrzeć się parametrom technicznym. Ważne jest to z jakiego materiału wykonana jest głowica, jak wygląda montaż wlewki do korpusu, czy uszczelki posiadają sita, które chronią przed zanieczyszczeniami, jaką grubość mają mimośrody, które łączą baterię z instalacją. Decydując się na rodzaj powłoki baterii, warto wybrać chrom. Jest to ponadczasowe, trwałe rozwiązanie, które pasuje do niemal każdego wnętrza. Przed zakupem baterii kuchennej sprawdźmy dokładnie ciśnienie wody oraz porównajmy je z parametrami baterii.

Wybierając baterię kuchenną, nie decydujmy się na tanie produkty niesprawdzonych producentów. Takie działanie znacznie zwiększy ryzyko usterek oraz konieczności szybkiej wymiany baterii na nową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną pościel do sypialni – poradnik dla każdego
Jak wybrać idealną pościel do sypialni – poradnik dla każdego
Odkryj, jak dobrać pościel doskonałą dla twojej sypialni. Dowiedz się, jak materiały, kolory i wzory mogą przyczynić się do spokojnego snu. Poradnik dla każdego, kto pragnie spać jak król.
Jak dbać o meble ogrodowe zimą?
Jak dbać o meble ogrodowe zimą?
Do pielęgnacji drewnianych mebli ogrodowych wystarczy miękka szczotka i specjalny środek czyszczący. Pamiętaj, by dobrze je wypłukać i wysuszyć przed […]
Jak powiesić telewizor? Przewodnik krok po kroku
Jak powiesić telewizor? Przewodnik krok po kroku
Domowy relaks dla wielu osób kojarzy się między innymi ze wspólnym oglądaniem filmu czy telewizji. 
Ostatnie wpisy
Polecamy